Kā norisinās auto pārbaude pēc VIN numura?

Iegādājieties lietotu transportlīdzekli, liela nozīme it tam, kā tas iepriekš ticis izmantots un kāda ir tā vēsture. Patiesībā to visu var ļoti ātri un vienkārši noskaidrot. Gandrīz katru transportlīdzekli ir iespējams pārbaudīt pēc tā unikālā VIN koda, taču lai to varētu izdarīt ir jāzina, kas nepieciešams, lai to veiktu un kā tieši šī vin pārbaude notiek.

Vin pārbaude ir iespējama tikai tiem transportlīdzekļiem, kuru  VIN kods atbilst ISO-3779 standartiem. Tas ir Eiropas standarts, taču to izmanto arī Japānas, Ķīnas, Austrālijas un Kanādas transportlīdzekļu ražotāji, līdz ar to, šis standarts ir ļoti populārs un vairums transportlīdzekļu VIN kodu tam atbilst. Eiropas standarta VIN kods sastāv no septiņpadsmit burtu un ciparu kombinācijas, kas ir unikāls un ietver sevī informāciju par konkrēto transportlīdzekli.

Tātad, lai vin pārbaude būtu iespējama, vispirms ir nepieciešams uzzināt konkrētā transportlīdzekļa VIN numuru. Visvieglāk to ir atrast transportlīdzekļa reģistrācijas dokumentos, taču tas ir atrodams arī dažādās vietās pašā transportlīdzeklī. Tā kā šo kodu izveido transportlīdzekļa ražotājs, atšķirīgu ražotāju un pat modeļu transportlīdzekļos tā atrašanās vieta var atšķirties. Visbiežāk to var atrast uz transportlīdzekļa amortizatora labajā pusē vai arī uz starpsienas kreisajā pusē, taču, piemēram, Toyota transportlīdzekļos to var atrast arī zem motora pārsega vai uz ratiem. Ja nevarat atrast izvēlētā transportlīdzekļa VIN kodu, sazinieties ar konkrētā transportlīdzekļa ražotāja oficiālajiem dīleriem.

Protams, VIN kodu varat arī nemeklēt pats, bet pieprasīt to no lietoto transportlīdzekļu tirgotāja. Viņam ir pienākums jums šo informāciju sniegt. Taču ja izvēlaties šādu metodi, būtu ieteicams arī pārbaudīt to, vai šis norādītais kods ir patiess. Lielākā daļa transportlīdzekļu ražotāju ļauj pārbaudīt vai VIN kods ir pareizs, izmantojot kontroles ciparu. Ja tomēr jūsu izvēlētā transportlīdzekļa ražotājs šādu opciju nepiedāvā, esiet īpaši piesardzīgs.

Kad esat atradis konkrētā transportlīdzekļa VIN numuru, ir jāsāk pati vin koda pārbaude. Visvieglāk to ir izdarīt tiešsaistē. Šāds pakalpojums ir pieejams vairākās mājas lapās un to piedāvā dažādi pakalpojumu sniedzēji. Lielākais no tiem ir autoDNA. Tā datubāzē glabājas informācija par vairākiem miljoniem lietotu transportlīdzekļu, taču variet izmantot arī jebkuru citu pakalpojuma sniedzēju.

Vin koda pārbaude ir ļoti ātra un vienkārša. Dažādiem pakalpojuma sniedzējiem šī procedūra varētu mazliet atšķirties, bet pamatprincips ir līdzīgs. Ieejiet  mājaslapā, kas piedāvā VIN dekodera pārbaudi. Atrodiet vietu, kur jāievada transportlīdzekļa VIN kods un ievadiet to. Pēc VIN koda ievades sistēmā jums bez maksas tiks parādīts VIN atskaites kopsavilkums. Kopsavilkumā būs norādīts kāda informācija tieši ir pieejama par konkrēto transportlīdzekli. Ja šī informācija jums šķiet noderīga, varat saņemt pilnu VIN atskaiti.

VIN dekoderis izanalizēs transportlīdzekļa vēsturi un balstoties uz saņemot informāciju, sagatavos detalizētas atskaites ar formulētām sadaļām. Šo detalizēto atskaiti varat iegādāties, pārskaitot konkrētu naudas summu uz norādīto bankas kontu. Varat iegādāties arī tikai to informāciju, kas jūs tiešām interesē un kuru uzskatāt par noderīgu, nevis pilnīgi visu, ko ietver auto pārbaude pēc vin koda. Šo informāciju varēsiet lasīt gan tiešsaistē, gan arī tā tiks nosūtīta uz jūsu e-pastu.

 

Šī ātrā un vienkāršā metode sniegs ļoti noderīgu informāciju. auto vēsture pēc vin ietver gan odometra rādījumus, gan izmaiņas oriģinālajā aprīkojumā gan sadursmes un to radītos bojājumus gan citus ļoti svarīgus aspektus par transportlīdzekļa iepriekšējo izmantošanu.