Noderīga informācija

Kādas problēmas iespējams atklāt, pārbaudot VIN kodu?

Katram, kurš plāno iegādāties lietotu transportlīdzekli būtu jāveic vin pārbaude. dod iespēju salīdzināt transportlīdzekļa vēstures ekspluatācijas patiesos datus ar tiem, ko norādījis lietoto transportlīdzekļu tirgotājs. Izmantojot VIN kodu ir iespējams atklāt dažādas nopietnas problēmas, kas var būt iemesls transportlīdzekļa cenas samazināšanai vai pat pirkuma atcelšanai.

vin pārbaude dod iespēju pārliecināties par to, kāds ir transportlīdzekļa patiesais nobraukums jeb odometra rādījums. Odometra attīšana jeb odometra korekcija ir ļoti izplatīts krāpšanās veids, tirgojot lietotus transportlīdzekļus. Liels nobraukums liecina par to, ka transportlīdzeklis ir nolietots, līdz ar to, tam var būt dažādas tehniskas problēmas. Tas, protams, ievērojami samazina transportlīdzekļa vērtību. Ja odometrs (ierīce, kas rāda nobraukumu) tiek attīta, krietni nolietota automašīna var tikt uzdota par gandrīz jaunu. Tirgotājam tas ir viegls veids kā nopelnīt vairāk naudas. Tiek uzskatīts, ka gandrīz pusei no visām lietotajām automašīnām, kas tiek pārdotas ir veiktas manipulācijas ar odometriem. Tas tiek darīts ļoti daudzās pasaules valstīs, līdz ar to, automašīnām, kas ievestas no citām valstīm, patiesie odometra rādījumi var nebūt norādīti nekur citur kā vien VIN kodā.

Vēl vin pārbaude ļaus jums uzzināt vai noskatītais transporta līdzeklis jebkad ir cietis kādā sadursmē un vai tas ir ticis bojāts. Ja automašīna jebkad ir nonākusi kādā sadursmē, tās vērtība ir krietni zemāka, pat tad ja tā tikusi salabota un vizuāli nekas par to neliecina. Diemžēl tieši šādas automašīnas visbiežāk tiek pārdotas uz ārzemēm un nonāk auto plačos. Neveicot VIN koda pārbaudi, ir ļoti grūti uzzināt, vai automašīna kādreiz ir tikusi sabojāta vai nē, taču tas ir ļoti svarīgi, lai nepārmaksātu un neiegādātos automašīnu ar dažādiem defektiem.

Arī dažādi ražošanas defekti un ražošanas atsaukumi tiks norādīti VIN atskaitēs. Jebkurai automašīnai var būt dažādi slēpti defekti, kuri var ietekmēt satiksmes drošību un automašīnas sniegumu. Samērā bieži gadās situācijas, kad ražotāji atsauc konkrētu transportlīdzekļu sēriju, jo tai ir kādi ražošanas defekti. Protams, ražotājiem šādā situācijā ir pienākums šīs kļūdas novērst, taču dīlerim var ziņot tikai pērkot jaunas automašīnas. Lai tirgotājam šādā situācijā nerastos zaudējumi, izdevīgāk ir šādus faktus noklusēt. Par laimi vin koda pārbaude sniedz iespēju to visu uzzināt pirms transportlīdzekļa iegādes.

Vēl ļoti būtiski pirms lietota auto iegādes ir uzzināt, vai tas tiek pārdots legāli. Lietoto transportlīdzekļu tirgotāji mēdz pārdot arī zagtas automašīnas, taču zādzības faktu ir grūti pierādīt, ja tā ir ievesta no citas valsts. Protams, varat pārmeklēt dažādas zagtu automašīnu datubāzes, taču auto pārbaude pēc numura ir daudz ērtāka un vienkāršāka. Ja iegādāsieties zagtu auto, tas visticamāk tiks konfiscēts bez jebkādas kompensācijas.

Veicot VIN pārbaudi, uzzināsiet arī par jebkādām izmaiņām automašīnas oriģinālajā aprīkojumā. Šī informācija ir būtiska tāpēc, ka jebkāda izmaiņas var liecināt par bojājumiem vai defektiem. Tāpat var gadīties, ka kaut kas no oriģinālā aprīkojuma trūkst. Jebkādas izmaiņas aprīkojumā pazemina transportlīdzekļa vērtību, tāpēc esiet piesardzīgi. Tirgotājs noteikti centīsies šādus faktus noklusēt, lai transportlīdzeklim varētu uzlikt pēc iespējas augstāku cenu.

Šo un vēl citu informāciju uzzināsiet, ja veiksiet VIN koda pārbaudi. VIN atskaitē pieejamā informācija par katru transportlīdzekli ir saturiski mazliet atšķirīga, bet galvenās problēmas noteikti varēsiet noskaidrot. Neļaujiet, ka lietoto transportlīdzekļu tirgotāji jūs apkrāpj.