Noderīga informācija

Kāpēc nepieciešams pārbaudīt VIN kodu pirms auto iegādes?

Daudzi, kas vēlas iegādāties lietotu transportlīdzekli to pat nenojauš, taču pirms transportlīdzekļa iegādes noteikti vajadzētu pārbaudīt tā VIN kodu, lai pasargātu sevi no dažādām lietotu transportlīdzekļu tirgotāju izmantotām krāpšanas shēmām un lai adekvāti varētu izvērtēt transportlīdzekļa atbilstību cenai.

Katram transportlīdzeklim ir unikāls vin kods, kas sevī nes svarīgu informāciju par transportlīdzekli. Pats numurs ir burtu un ciparu kombinācija, kas šifrētā veidā stāsta par automašīnu – tās ražošanas vietu, gadu, virsbūves tipu, aprīkojumu utt., taču šo kodu var izmantot arī lai uzzinātu visu par transportlīdzekļa lietošanas vēsturi un patieso tehnisko stāvokli. Tieši šī informācija ir ļoti būtiska, iegādājieties lietotu transportlīdzekli.

Katrs vin kods sevī ietver saturiski atšķirīgu informāciju, taču pamatā vin pārbaude dod iespēju uzzināt informāciju par odometra attīšanu, sadursmēm un negadījumiem, zādzībām un sērijas aprīkojumu. Šī ir informācija, kuru vēlētos uzzināt ikkatrs potenciālais lietota transportlīdzekļa pircējs, jo tieši ar šo informāciju mēdz manipulēt lietoto transportlīdzekļu tirgotāji.

Auto pirkšana pati par sevi ir ļoti sarežģīts process, bet to vēl vairāk apgrūtina daudzie krāpšanas gadījumi. Piemēram odometra attīšana ir ļoti izplatīts krāpšanās veids. Odometra rādījumi liecina par to, cik daudz automašīna ir tikusi lietota. Ja odometra rādījumi tiek samazināti, krietni nolietota automašīna var tikt uzdota par maz lietotu, līdz ar to pārdevējs par to var prasīt lielāku samaksu. vin kods dod iespēju pārbaudīt odometra vēstures ierakstus un pārliecināties vai tas ir bijis attīts jebkad iepriekš. Tātad pēc pārbaudes varat skaidri zināt kāds ir auto patiesais nobraukums.

Līdzīgi ir ar sadursmēm un negadījumiem. Ja auto jebkad ir bijis sasists, tā kvalitāte un līdz ar to arī cena ievērojami krīt, pat tad ja tas it meistarīgi salabots. Tirgotāji, protams, centīsies sasisto auto pārdot kā pilnīgi veselu, bet pateicoties VIN pārbaudei mēs varam noskaidrot, vai auto kādreiz ir ticis sasist vai nē. Protams, ir vēl cita informācija, ko transportlīdzekļu tirgotājs varētu noklusēt, lai nebūtu jāsamazina transportlīdzekļa cena, taču to visu var viegli uzzināt, veicot VIN koda pārbaudi. VIN koda pārbaude jums ļaus izvērtēt vai auto cena ir adekvāta un vei to iegādājieties, jūs nepārmaksāsiet. Tā ir ļoti neliela investīcija, ņemot vērā potenciālos ieguvumus.

Daudz ļaunāk ir ja auto ir zagts. Zagta auto iegāde ne vien nozīmēs to, ka esat pārmaksājis un automašīnu vajadzēs biežāk remontēt, bet gan to, ka tā var tikt pilnībā konfiscēta bez jebkādas kompensācijas. Zagtu auto ievešana no citām valstīm, diemžēl vēl joprojām ir diezgan izplatīta. Veicot VIN koda pārbaudi uzreiz redzēsiet, vai automašīna ir zagta, vai tiek pārdota pilnīgi legāli. Ja izrādīsies, ka tā ir zagta, noteikti būtu prātīgi atcelt pirkumu un meklēt citu vietu, kur pirkt auto.

Noteikti veiciet VIN koda pārbaudi pirms lietota transportlīdzekļa iegādes. Pircējam noteikti ir jāpārzina auto tehniskie dati un tā lietošanas vēsture, lai varētu izdarīt pareizu lēmumu. Ja to var uzzināt tik ātri, vienkārši un lēti, kā veicot VIN pārbaudi, tas noteikti ir tā vērts. Neļaujiet transportlīdzekļu tirgotājiem sevi apmānīt, noklusējot svarīgu informāciju.