Noderīga informācija

Kas jāzina, iegādājoties lietotu auto no Vācijas un citām valstīm?

Latvijas transportlīdzekļu vadītāji bieži izvēlas iegādāties lietotus auto no Rietumeiropas un Centrāleiropas valstīm, jo tur ir daudz plašāks piedāvājums un zemākas cenas. Īpaši iecienīti ir auto no vācijas. Tie ir salīdzinoši labā tehniskā stāvoklī, kā arī šādi darījumi ir finansiāli izdevīgi, taču tas saistās ar zināmu risku. Ir vairākas, lietas, kas būtu jāzina katram potenciālajam transportlīdzekļu pircējam, kas vēlas iegādāties auto no Vācijas vai citām valstīm.

Pērkot auto no vācijas vai jebkuras citas valsts, pastāv lielāka iespēja, ka transportlīdzekļu tirgotājs izmanto dažādas krāpšanas shēmas, jo tādā veidā tirgotājam ir vieglāk apmānīt pircējus un viltot nepieciešamos dokumentus. Bez VIN koda pārbaudes ir ļoti grūti noskaidrot dažādus faktus par automašīnu, kas tikusi lietota citā valstī, jo nav pieejas gandrīz nekādām datubāzēm, kā arī pieejamā informācija bieži vien ir pircējam nesaprotamā valodā. Jāuzmanās ir gan tad, ja iegādājaties transportlīdzekli uzreiz no vācu tirgotāja, gan arī tad ja auto no Vācijas jau ir pārpircis kāds Latvijas lietoto transportlīdzekļu tirgotājs, jo ir izplatītas ļoti dažādas krāpšanās shēmas.

Viena no populārākajām metodēm ir krāpšanās ar odometriem. Rietumeiropā, lietotajiem transportlīdzekļiem parasti ir ļoti liels nobraukums. auto no vācijas mēdz būt pat ar 200 000 km lielu nobraukumu. Šādi auto netiek uzskatīti par īpaši pievilcīgiem, jo ir krietni nolietoti. Tirgotāji attin odometrus, lai šķietami samazinātu automašīnas nobraukumu un varētu tās pārdot par augstāku cenu.

Tāpat auto tirgotāji no citām valstīm bieži vien cenšas pārdot iepriekš bojātus auto. Tie tiek salaboti un uzdoti par pilnīgi neskartiem. Protams, ka tas ievērojami samazina auto patieso vērtību, taču tirgotāji to veiksmīgi noklusē. Ja neietiek veikta VIN koda pārbaude, ir ļoti grūti noskaidrot, vai citā valstī lietots transportlīdzeklis iepriekš nav cietis kādā sadursmē un ticis bojāts. Īpaši bieži Latvijā tiek ievesti bojāti auto no vacijas, kā arī auto no francijas.

Tas pats attiecas arī uz zagtu auto tirdzniecību. Ja auto uzreiz pēc zādzības tiek pārdots uz citu valsti, to ir daudz grūtāk izsekot. Ir izveidotas pat īpašas krāpšanas shēmas, kas ļauj krāpniekiem pārdot automašīnas uz citām valstīm pirms tās tiek izsludinātas meklēšanā, tādējādi problēmas tiek atklātas tikai pēc laika, kad jaunais īpašnieks cenšas reģistrēt savu jauno auto. Zagtas automašīnas no vācijas bieži vien vispirms tiek fiktīvi pārdotas kādā citā valstī, lai to būtu grūtāk izsekot. Esiet piesardzīgi arī iegādājoties lietotas automašīnas lietuva.

Tāpat pirms lietotas automašīnas iegādes vajadzētu noskaidrot, kurš un kad par to ir interesējies. Daudzi potenciālie pircēji pat nenojauš, ka šī informācija ir ļoti būtiska, lai neiegādātos automašīnu ar defektiem. Liels interesentu skaits īsā periodā visticamāk nozīmē to, ka transportlīdzekļa īpašnieks neveiksmīgi cenšas to pārdot. Ja šādi meklējumi ir veikti no dažādām valstīm, visticamāk automašīnai ir mainījies īpašnieks vai to ir pārpircis kāds lietoto transportlīdzekļu tirgotājs.

vācijas auto tirgus ir ļoti plašs, tāpēc ir viegli apjukt lielajā piedāvājumā un pieļaut kļūdas. Kaut gan lietoti auto vācijā ir lēktai nekā Latvijā, noteikti ir jābūt īpaši piesardzīgam, veicot šādus darījumus. Neveicot VIN koda pārbaudi, būs ļoti grūti noskaidrot jebkādu informāciju par automašīnas patieso tehnisko stāvokli un izmantošanas vēsturi. Transportlīdzekļu tirgotāji to izmanto savā labā.